مقالات آموزشی

انتقال تصاویر دوربین های HD در شبکه با پهنای باند کم

Posted On مرداد ۱۴, ۱۳۹۴ at ۹:۴۹ ق٫ظ by / No Comments

نحوه انتقال تصاویر HD در شبکه های با پهنای باند کم

نحوه انتقال تصاویر HD در شبکه های با پهنای باند کم : همزمان با پیشرفت تکنولوژی و رشد دوربین مداربسته های تحت شبکه در رزولوشن ها و درخواست روزافزون متقاضیان، مسئله پهنای باند برای انتقال تصاویر مشکلی جدی شده است. برای رفع مشکل کمبود پهنای باند در دوربین مدار بسته تحت شبکه  باید فکری اساسی کرد.
در حال حاضر دوربین مداربسته با کیفیت HD در مقایسه با WANها و دوربین های مدار بسته آنالوگ  داده ها و اطلاعات بیشتری را تولید می کنند و همچنین شبکه های LAN نیز قادر به انتقال داده های بیشتری هستند. جهت انتقال اطلاعات و داده ها از دوربین مدار بسته به شرکت یا هر مکان دیگری آگاهی از محدودیت ها و امکانات آن مهم و ویژه می باشد. یکی از مشکلات عمده و اساسی در انتقال تصاویر دوربین های مدار بسته ، پهنای باند کم مورد استفاده است.

انتقال تصاویر HD

چند نکته مهم را بایستی در برطرف کردن مشکلات پهنای باند در انتقال تصاویر، مدنظر قرار داد:

۱.    حجم تصاویر
۲.    مدت زمان ثبت تصاویر
۳.    انتخاب تصاویر ارسال شده
۴.    مکان  ضبط تصاویر توسط دوربین مدار بسته
۵.    مدیریت نیاز ها

حجم تصاویر دوربین مدار بسته

امروزه باوجود اینکه استفاده از فرمت فشرده سازی H.264 میان شرکت های تولید کننده ی محصولات امنیتی و دوربین مدار بسته بسیار رواج پیدا کرده است اما با اینحال درک کاملی از آن وجود ندارد. با استفاده از این نکتولوژی فقط می تواند فرمت تصویر فشرده سازی شده و نحوه رمزگشایی آن را توصیف کند و هیچ توضیحی از دستیابی به فشرده سازی بیان نمی کند.
در یک عملیات فشرده سازی تصاویر، نیمی از حجم پهنای باند مصرف می شود.

مدت زمان ثبت تصاویر در دوربین مداربسته

موضوع مورد اهیمت در انتقال تصویر، مدت زمان انتقال تصاویر است. این موضوع که اندکی تأخیر در پخش دوباره تصویر وجود داشته باشد، چندان مهم نیست. درصورتیکه اپراتور تلاش کند که تصویری زنده داشته باشد، تأخیری وجود خواهد داشت که این تأخیر مربوط به زمان دریافت تصاویر به مانیتور و همچنین در سیگنال دسته فرمان اپراتور است.

انتخاب تصاویر ارسالی

بهتر است که شبکه خود را از وجود داده های بی مصرف خالی کنیم. یک سیستم مناسب مدیریت af;I زمانی که حادثه خاصی در صحنه موجود نباشد، لینک انتقال را به نوع غیر فعال تغییر می دهد. در مواقعی که حادثه خاصی رخ ندهد می وان با سرعت کانل اطلاعات را منتقل کرد.

محل ضبط تصاویر

سعی کنید اطلاعات خود را بین دوربین مداربسته و سایت مرکزی منتقل نکنید. شبکه های خود را نزدیک به دوربین مستقر کنید تا از پهنای باند زیاد LAN استفاده نمایید و فقط برای انتقال داده های مهم و پر اهمیت از WAN استفاده کنید.

مدیریت تقاضا ها

اپراتور باید قادر به تقسیم پهنای باند باشد و از اینکه آنها به نحو احسنت کار خود را انجام داده اند اطمینان یابد.

دیدگاهتان را بنویسید