اخبار

Onvif پروفایل جدید خود را با نام Q معرفی کرد

Posted On فروردین ۲۶, ۱۳۹۴ at ۶:۴۲ ب٫ظ by / No Comments

onvif

در تاریخ ۱۵ ژانویه ۲۰۱۵ انجمن جهانی onvif  پیشرو در استاندارد سازی برای محصولات فیزیکی مبتنی بر IP در صنعت نظارت تصویری اعلام کرد می خواهد یک پروفایل جدید با نام Q را عرضه کند.این پروفایل دارای  قابلیت های جدید به منظور آسان سازی و تسریع در ارتباط دستگاهها با یکدیگر و بالا بردن ویژگی های امنیتی این استاندار است.
پروفایل Q ارتباط آسان و بدون دردسر بین سیستم ها و دستگاهها برای کاربران و گسترش دهندگان سیستم های ادغامی را تضمین می کند و همزمان با این سهولت پاسخگویی به نیازهای امنیتی و آسان سازی مکانیزم راه اندازی تنظیمات اولیه را برطرف خواهد نمود.مدیر کمیته راهبردی Onvif گفته است این پروفایل بنا بر نیاز موجود در صنعت نظارت تصویری و به منظور بهره گیری از تمامی پتانسیل های  onvif  و اعضای این سازمان ارائه شده است.
پروفایل Q برای جلوگیری از استراق سمع بین ۲ دستگاه مرتبط با استاندارد Onvif از لایه های امنیتی(TLS)  پشتیبانی می کند و رمزنگاری در این استاندارد توسط یک سری گواهینامه ها و کلیدها قابل استناد (authentication keys) صورت می پذیرد.
شایان ذکر است ONvif این پروفایل را به مدت شش ماه به صورتی آزمایشی در اختیار اعضای خود قرار می دهد تا پس از بررسی های نهایی و تکمیل فرآیند، نسخه نهایی را منتشر و به شرکت ها و کارخانجات این صنعت عرضه نماید، نسخه نهایی تا پایان نیمه سال ۲۰۱۵ منتشر می شود ولی نسخه ابتدایی آن در حال حاضر بر روی سایت onvif قابل دسترس می باشد.
Onvif با در داشتن بیش از ۵۰۰ عضو و حدود ۴۰۰۰ محصول مطابق با استادارد خود بزرگترین سازمان در نوع خود در جهان می باشد و از زمان آغاز به کار خود در سال ۲۰۰۸ تا به حال رشد عضویت پذیری آن بین ۲۵ تا ۵۰ درصد در هر سال افزایش پیدا کرده است.

دیدگاهتان را بنویسید